MUCHA Eugeniusz (1927 - 2012)

Troska, przed 1980 ,

Drukuj

olej, płótno, wym. 81x50 cm, oprawiony

cena: 9 800 zł

09-03-2016
data dodania

MUCHA Eugeniusz

Urodził się w 1927 w Niewinie na Rzeszowszczyźnie. Studiował w latach 1949-55 na ASP w Krakowie w pracowniach C. Rzepińskiego, A. Marczyńskiego, W. Taranczewskiego i T. Łakomskiego, u którego zrobił dyplom w 1955. Uprawia malarstwo ścienne i sztalugowe. Pomimo, że w czasie studiów malował zgodnie z kanonami malarstwa socrealistycznego, E. Mucha jest między innymi autorem polichromii w kościołach w Niewodnej koło Wiśniowej, Rzeszowie-Staromieściu, Lerownie koło Leżajska, Lutczy koło Rzeszowa, czy Starym Lublińcu koło Cieszanowa. W swoim malarstwie często odwołuje się do wydarzeń biblijnych. Jednym za jego najbardziej kontrowersyjnych dziel jest "Boże Narodzenie" , na którym naga Maria wydaje na świat ukrzyżowanego Jezusa (1973). W latach 80 tych, krytyka nazwała go prekursorem "nowych dzikich".

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
ARTEMIS - Galeria Sztuki
Poselska 15
31-002 Kraków
12 422 03 94
galeria@artemis.art.pl
artemis.art.pl
wtorek - piątek: 11.00 - 18.00
sobota: 11.00 - 14.00
Inne obiekty na sprzedaż:
Euterpe
PAPROCKI Ryszard (pseud. Ryho)

5 800 zł

data dodania: 24-10-2007
Zaloty
SRZEDNICKI Konrad

1 200 zł

data dodania: 30-12-2010
Mapa oceanu
SKOCZEK-WOJNICKA Mira

1 400 zł

data dodania: 25-10-2011
Cracovia Genius Loci
CZOP Zbigniew

750 zł

data dodania: 17-02-2005
Grudzień 81
SZAJNA Józef

4 500 zł

data dodania: 19-02-2013
Tryptyk
TUREK Piotr

4 000 zł

data dodania: 07-11-2009